وضعیت ساختمان کره شمالی اخبار بین الملل

وضعیت: ساختمان کره شمالی اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری اقتصاد و معیشت روح و ذهن مردم را نابود کرده است/ موسیقی کلاسیک و اصیل ایرانی در حال نابودی است ، شهرام ناظری

شهرام‌ ناظری می‌گوید: همواره تلاش می‌کنم کارنامه کاری هر سال خودم را مرور کنم. ازسال گذشته تا به امروز به صورت محسوسی حس می کنم که مردم از هنر فراری شده‌اند و د

اقتصاد و معیشت روح و ذهن مردم را نابود کرده است/ موسیقی کلاسیک و اصیل ایرانی در حال نابودی است ، شهرام ناظری

شهرام ناظری: اقتصاد و معیشت روح و ذهن مردم را نابود کرده است/ موسیقی کلاسیک و اصیل ایرانی در حال نابودی است

عبارات مهم : موزیک

شهرام ناظری می گوید: همواره تلاش می کنم کارنامه کاری هر سال خودم را مرور کنم. ازسال گذشته تا به امروز به صورت محسوسی حس می کنم که مردم از هنر فراری شده است اند و دیگر میل به و هنگامی که جهت پرداخت به این عنوان ندارند. موسیقی سنتی جایگاه خود را به موزیک های به اصطلاح مبتذل داده است که جای افسوس فراوان دارد. با اوضاع موجود بهتر است که به فکر همبستگی و اتحاد با یکدیگر باشیم.

به گزارش اعتماد، شهرام ناظری هنرمند مشهور ایران، از اوضاع فرهنگی حاکم ناراضی هست. او به تنزل موسیقی سنتی اشاره می کند و اعتقاد دارد که دیگر مانند گذشته اقبال خوبی حتی در شهرستان ها هم نسبت به موسیقی کلاسیک و سنتی ایرانی صورت نمی گیرد. او این عدم استقبال از سوی مردم را در دو علت می بیند. علت اول اقتصاد و معیشت و علت دوم هم ظهور موزیک های مبتذل. در ادامه گفت و گوی اعتمادآنلاین با شهرام ناظری را می خوانید:

شهرام ناظری راجع به استقبال مردم از موسیقی و برگزاری کنسرت ها گفت: «شاید تنها چیزی که علاقه مردم نسبت به موسیقی سنتی و کنسرت هایی شبیه به آن را تا حدودی حفظ کرده فرهنگ و تمدن دیرینه کشور عزیزمان ایران باشد. ولی متاسفانه هر روزی که می گذرد شرایط کشور، موسیقی و تمام موضوعاتی که با آن سروکار داریم وخیم تر از قبل می شود. البته چیز عجیبی هم نیست. لیکن غیر از این هم انتظلر نمی رود. موسیقی کلاسیک و اصیل ایرانی در حال نابودی هست. البته این اتفاق همگام با شرایط عمومی جامعه پیش می رود و طبیعی است.»

ناظری ادامه داد: « چندی قبل سفری به چند شهر کشور عزیزمان ایران داشتیم و قرار بود که کنسرت هایی را در مناطق متفاوت برگزار کنیم. طبق برنامه پیش رفتیم ولی توصیه ای که قابل توجه بود و به چشم می زد، حضور کمرنگ مردم و استقبال کم آنها بود. متاسفانه بی فرهنگی عجیبی جامعه را در بر گرفته هست، و این نگرش ارتباطی به مردم ندارد. لیکن آنها امروز زیر بیشترین فشار های ممکن هستند. اقتصاد و معیشت مردم معضلی است که روح و ذهن آنها را نابود کرده هست. »

این خواننده مطرح کشور گفت: «همواره تلاش می کنم کارنامه کاری هر سال خودم را مرور کنم. ازسال گذشته تا به امروز به صورت محسوسی حس می کنم که مردم از هنر فراری شده است اند و دیگر میل به و هنگامی که جهت پرداخت به این عنوان ندارند. موسیقی سنتی جایگاه خود را به موزیک های به اصطلاح مبتذل داده است که جای افسوس فراوان دارد. با اوضاع موجود بهتر است که به فکر همبستگی و اتحاد با یکدیگر باشیم.»

اقتصاد و معیشت روح و ذهن مردم را نابود کرده است/ موسیقی کلاسیک و اصیل ایرانی در حال نابودی است ، شهرام ناظری

واژه های کلیدی: موزیک | اقتصاد | ایرانی | موسیقی | کلاسیک | استقبال | شهرام ناظری | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog